Noutăți

Dinamo merge ceas în campionatul național de futsal

Dinamo a obținut a 6-a victorie consecutivă în campionatul național de futsal. Echipa antrenată de Dorin Coceban a învins-o pe Balkan cu 5-2, în cadrul etapei a 6-a. Golurile învingătorilor au fost marcate de Munteanu, Nicolaiciuc, Negara, Sîrbu și Șevcic, în timp ce pentru Balkan o dublă și-a trecut în

Mai mult

S-a stabilit programul sferturilor Cupei Moldovei la baschet

Echipa Universității de Stat de Medicină și Farmacie a fost eliminată din Cupa Moldovei la baschet. Formația din primul eșalon a pierdut ambele meciuri cu divizionara secundă, BC Căușeni. USMF a cedat pe teren propriu cu 55-73, iar în deplasare a fost învinsă cu 57-70. Câte două victorii au mai

Mai mult

Cvasiuc și Risiuc s-au impus la turneul ”Centura Moldovei”

Boxerii moldoveni Mihail Cvasiuc și Vadim Risiuc, ambii din Grimăncăuți, s-au impus la turneul ”Centura Moldovei”, care s-a desfășurat la Iași. Cvasiuc a triumfat în categoria 64 kg, reușind să-l învingă în finală pe coechipierul Egor Bejenaru, în timp ce Risiuc a devenit câștigătorul categoriei de greutate 75 kg. El

Mai mult

Serghei Uscov a cucerit bronzul la Europenele de taekwondo

Luptătorul de taekwondo Serghei Uscov a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, care se desfășoară în orașul bulgar Sofia. Sportivul de 18 ani a concurat în categoria 58 kg, unde a obținut 3 victorii cu Stanislav Denisov (Rusia), Ilya Kokshyntsau (Belarus) și colegul său de la națională, Vadim Dimitrov.

Mai mult

Aaron Cook a ridicat un premiu la Gala din Abidjan

Luptătorul de taekwondo Aaron Cook a câștigat pentru al doilea an consecutiv premiul ”Lovitura anului”. De această dată el s-a remarcat la Grand Prix-ul de la Moscova în finala cu rusul Anton Kotkov. Iubita lui Aaron Cook, Bianca Walkden a fost aleasă cea mai bună luptătoare a anului.