Adunarea GeneralaAdunarea Generală 2021 - Noiembrie

Lista reprezentanților membrilor afiliați CNOS delegați la Adunarea Generală de dare de seamă și alegeri a CNOS din 23 noiembrie 2021

         Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1, a) – 4 voturi

1.     Federația de Atletism din Republica MoldovaBalan AnatoliePreședinte
2.     Federația de Box din Republica MoldovaCertîcovțev MaximVicepreședinte
3.     Federația de Canotaj din Republica MoldovaVoropai AndreiVicepreședinte
4.     Federația Moldovenească de FotbalOleinicenco LeonidPreședinte
5.     Federația Națională de Gimnastică  Artistică din Republica MoldovaCaras GalinaPreședinte
6.     Federația de Haltere din Republica MoldovaConflitti AntonioPreședinte
7.     Federația de Handbal din Republica MoldovaPiatac NicolaePreședinte
8.     Federația de Caiac-Canoe din Republica MoldovaRojnov VldislavVicepreședinte
9.     Federația de Lupte din Republica MoldovaGheorghiu IvanPreședinte
10.  Federația sporturilor Nautice din Republica MoldovaGoreacev AlexandrPreședinte
11.  Federația de Polo din Republica MoldovaBaicev VeaceslavPreședinte
12.  Federația de Tir din Republica MoldovaBostan ArcadiePreședinte
13.  Federația de Tir cu arcul din Republica MoldovaCecanova IrinaSecretar General

              Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1, b) – 3 voturi

14.  Federația de Biatlon din Republica MoldovaFlorean IvanPreședinte
15.  Federația de Ciclism din Republica MoldovaȘorin IgorPreședinte
16.  Federația de Ecvestra din Republica MoldovaTuceac AlexandrPreședinte
17.  Federația de Judo din Republica MoldovaGolban AndreiPreședinte
18.  Federația de Schi și Sanie din Republica MoldovaCiumac ValentinPreședinte
19.  Federația de Tenis din Republica MoldovaTopa CristinaMembru al Biroului
20.  Federația de de Taekwondo WTF din Republica MoldovaIuzefovici IgorPreședinte

           Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1, c) – 2 voturi

21.  Federația de Baschet din Republica MoldovaAbramciuc AlexandrPreședinte
22.  Federația de Badminton din Republica MoldovaTodorov DumitruMembru al Biroului
23.  Federația Dansului Sportiv din Republica MoldovaGozun PetruPreședinte
24.  Federația de de Golf din Republica MoldovaOstapenco AndreiMembru al Biroului
25.  Federația de Hochei pe iarbă din Republica MoldovaSergheev VeaceslavMembru al Biroului
26.  Federația de Hochei pe gheață din Republica MoldovaOculov AlexandrMembru al Biroului
27.  Federația de Patinaj din Republica MoldovaVasilianov CristinaPreședinte
28.  Federația de Pentatlon Modern din Republica MoldovaVasilianov AlexeiPreședinte
29.  Federația de de Rugby din Republica MoldovaCurechi AnatoliePreședinte
30.  Federația de Scrimă din Republica MoldovaCojocari OlgaPreședinte
31.  Federația de Trap-Shoting din Republica MoldovaBîcova AlexandrinaSecretar General
32.  Federația de Triatlon din Republica MoldovaVoloșin DmitriiPreședinte
33.  Federația de Tenis de Masă din Republica MoldovaSemipeadnîi VladimirPreședinte
34.  Federația de Volei din Republica MoldovaRomașcan ArturPreședinte
35.  Federația de Yahting din Republica MoldovaDenisiuc AlexandruPreședinte
36.  Uniunea Federațiilor de gimnastică din Republica MoldovaCerbușca VasilePreședinte
37.  Federația de Gimnastica Ritmică Sportivă din Republica MoldovaFederiuc VictoriaVicepreședinte

 Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1, d) – 1 vot

38.  Federația Națională de Karate-do WKF din Republica MoldovaAbalin OlegPreședinte
39.  Federația Națională de Basebal și Softbal din Republica MoldovaBelțic VladislavPreședinte
40.  Federația de Șah din Republica MoldovaCoadă ValeriuSecretar General
41.  Federația Sportului Universitar din Republica MoldovaManolachi VeaceslavPreședinte
42.  Federația Sportului ȘcolarBerlinschi IuriePreședinte
43.  Federația Națională Oriental Kikboxing din Republica MoldovaGorea TudorPreședinte
44.  Federația de Sambo din Republica MoldovaPeaticovschi IuliiPreședinte

Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1,k) – 1 vot

45. Confederația Națională a Sindicatelor din MoldovaHîncu MihaiVicepreședinte
46. Clubul Sportiv Central „Dinamo”Bucur IonȘef
47. Clubul Sportiv Central al Armatei NaționaleDimitraș ValeriuȘef
48. Asociația Presei SportiveCiobanu EduardPreședinte
49. Federația Sportivă Națională de Arte Marțiale Mixte din Republica MoldovaPocatilov PavelPreședinte
50. Federația de karate șhotokan din Republ. MoldovaGazea DumitruMembru al Biroului
51. Federația Joc de Dame din Republica MoldovaZaporojan LilianPreședinte
52. Federația națională «TRÎNTA» din Rep. MoldovaMoldovan AnatolieVicepreședinte
53. Uniunea Asociațiilor Taekwondo-Do ITF din RMSpînu OlegMembru al Biroului
54. AO Federația de Wushu din Republica MoldovaMihalache NicolaePreședinte

Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1, e) – 1 vot

55.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – Bălți   Șaric OlegVicedirector
56.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – BriceniCornețchi SergiuMembru al Biroului
57.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – Orhei     Patraș VitalieDirector
58.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – SorocaJitniuc AndreiDirector
59.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – TaracliaZubrilin AlexandrDirector
60.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – CăușeniMusteață FilipDirector
61.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – DubăsariGrosul ValeriuDirector
62.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – HînceștiUrsu NicolaeDirector
63.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – CahulPascal IonDirector
64.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – Gagauz-EriCol VadimMembru al Biroului
65.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – UngheniLazar TatianaDirector
66.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – ChișinăuGheorghiu VictorDirector
67.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – SîngereiBajereanu AnatolieDirector
68.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – RezinaPopel VasileMembru al Biroului
69.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – OcnițaGîlcă NicolaeDirector
70.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – FăleștiRailean VasileDirector
71.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – IaloveniRaileanu MihaiDirector
72.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – CimișliaStînă VictorMembru al Biroului
73.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – StrășeniFilipov ValeriuDirector
74.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – DrochiaPușcaș TudorDirector
75.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – Nisporeni     Robu IonDirector
76.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – LeovaDiaconu VasileDirector
77.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – CriuleniIațco MihaiDirector
78.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – Anenii NoiȚurcan IonDirector
79.  Agenția Teritorială Olimpică și Sportivă – CălărașiCobîlean ConstantinDirector

 Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1,f) – 1 vot

  •  Sportivi Olimpici Activi – 3 persoane
80.  Petrivscaia Zalina
81.  Mardare Adrian
82.  Tarnovschi Oleg

  Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1,g) – 1 vot

  • Asociația Femeia și Sportul – 5 persoane
83.  Marghiev Alexandra
84.  Bondarenco Nona
85.  Gabuja Maria
86.  Derevenco Tatiana
87.  Verghizova Olga

 Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1,h) – 1 vot

  • Asociația Atleților Olimpici – 3 persoane
88. Peicov Victor
89. Matveev Dmitrii
90. Marghiev Serghei

    Statulul CNOS (cap.7, art. 7.12, p.7.12.1,i) – 1 vot

  • Campioni Olimpici și deținători de medalii la Jocurile Olimpice – maxim 15 persoane
91. Popova Larisa
92. Juravschi Nicolae
93. Reneischi Victor
94. Dobrovolschi Igor
95. Casapu Tudor
96. Moldovan Oleg
97. Mureico Serghei
98. Screabin Timofei
99. Grușac Vitalie
100.  Gojan Veaceslav
101. Tarnovschi Serghei

 Membri de onoare fără drept de vot

1Gheorghe Cuharschi
2Ambrosi Nicolae
3Chirpicenco Alexandr

 19

Related Articles

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker